Teknoloji İle Şarj Olun

Yeni nesil kart kopyalama makinası: MagSpoof

2.012

Gelişen teknoloji ile bilgi güvenliği gün geçtikçe daha da önem taşıyor. Kredi kartlarının hayatımıza girmesi ile dolandırıcılık ve hırsızlık hızla evrimleşmeye başladı.

 

Kredi kartı kopyalama cihazı: MagSpoof

Yeni bulunmuş olan MagSpoof cihazı ile kredi kartı bilgilerini kopyalama işi daha da basitleşti. Toplam maliyeti 10$ civarı olan cihaz ile kartın manyetik şeridinde bulunan Track1 ve Track2 bilgileri ele geçirilebiliyor. Cihaz kullanılan kartın yaydığı elektromanyetik dalgalar sayesinde bilgileri kopyalıyor. Ayrıca kopyalanan bilgileri değiştirme imkanı da sunuyor.

Cihazı üreten kişiler birçok American Express kartın bilgilerini elde ederek algoritmasını çözmüş. Bu sayede kartınızı iptal ettirseniz bile yeni çıkarttırdığınız kartın da bilgilerini tahmin edebiliyorlar. Pek kullanımı yaygın olmasa da CVV2 kodunu kopyalayamadıklarını belirtiyorlar. Ayrıca chipli kredi kartlarının Chip-and-Pin özelliğini de devre dışı bırakabilen cihazın kaynak kodlarından bu özelliği silerek yayınlayan ekip cihazın nasıl çalıştığı ile ilgili video da yayınladı.

Ekibin yaptığı cihazın devre şeması

yeni nesil kart kopyalama cihazı magspoof

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.