Teknoloji İle Şarj Olun

iPhone 11 Tanıtıldı

465

Apple her yıl olduğu gibi bu yıl da kendi kampüsünde bulunan Steve Jobs sahnesinde yeni iPhone modellerini ve Apple servislerini tanıttı. Bu sene içerik bakımından diğer yıllara göre daha ilginç ürünler tanıtan Apple, Apple Arcade isimli servisini de duyurdu. Tv+ tanıtımı ile yeni dizilerin de geleceğini belirten Apple cihaz olarak iPhone 11, 5. Nesil Apple Watch ve iPad hakkında bilgiler verdi.

4K 60PS video kaydı yapabilen Apple ürünü: Iphone 11

Apple Iphone 10 tasarımına benzeyen ancak ufak farklılıklar içeren iPhone 11 modelini ve 3 kameralı Iphone 11 Pro modelini tanıttı. Tasarım konusunda Iphone 10 ile pek farklılık bulunmasa da daha yenilikçi olan Iphone 11 modelinde hızlı şarj, Wi-Fi 6 (802.11ax), eSim desteği sayesinde DualSim (Bu özellik ne yazık ki ülkemizdeki operatörler tarafından desteklenmemektedir.), ses paylaşım gibi özellikler bulunuyor. Iphone 11 modelinde kamera yazılımı konusunda da iyileştirmeler mevcut. Akıllı HDR , gece modu, derinlik algılama gibi özelliklerin daha da iyileştirildi. Her ne kadar slow motion özelliğinin çok kullanılmadığı düşünülse de Apple özçekim kamerasında da artık bu özelliği sunuyor. saniyede 120 kare çekim yapabilen özçekim kamerası ile de slow motion videolar çekilebilecek. 4K 60FPS çekim özelliğinin de bulunduğu Iphone 11 modelinde ultra geniş açılı kamera sayesinde daha iyi videolar çekilebilecek. A13 Bionic işlemcisi sayesinde tüm kameraların ayrı ayrı kayıt alabilmesini sağlıyor.

Suya dayanıklılık konusunda 2 metreye 30 dakika dayanabildiğini belirten Apple bu konuda da eski modellere göre iyileştirmeler yapıldını belirtti. 18W hızlı şarj sayesinde 30 dakika içerisinde %50 batarya dolumu yapılabildiğini belirten Apple Liquid Retina HD 6.1” LCD ekran sayesinde görüntülerin daha canlı olduğunun da altını çizdi. Iphone 11 modelinde ön ve arka kısım cam yan kısımlar ile alüminyumdan oluşuyor. Amerika satış fiyatı $699 Iphone 11 modeli önümüzdeki dönem çok tercih edilecek telefonlar arasında yer almayı hedefliyor

İlk 3 Kameraya sahip olan Apple ürünü: Iphone 11 Pro

Iphone 11 modelinden farklı olarak 3 kameraya sahip olan Iphone 11 Pro modeli etkinliğin dikkat çeken ürünlerinden oldu. Iphone 11 modelinin sahip olduğu tüm özellikleri barındıran Iphone 11 Pro modeli 3 kamerası sayesinde daha iyi video ve fotoğraf çekimine olanak sağlıyor. 2 kameralı modellere göre derinlik algılama, bokeh efekti gibi konularda gelişmiş olması Iphone 11 Pro modeli için tercih sebeplerinden biri olacaktır. Iphone 11 Pro modeli gelecekteki güncelleme sayesinde birden fazla fotoğraf çekerek daha detaylı fotoğraflar elde edilebilecek. Geliştirilen yapay zeka sayesinden çekilen fotoğraflardaki detaylı kısımların birleştirilecek daha güzel fotoğrafların ortaya çıkarılacağı belirtildi.

Iphone 11 Pro modeli 4 metre derinlikte 30 dakika su geçirmeme özelliği ile diğer modellerden ayrılıyor. Apple yan kısımların paslanmaz çelikten olduğunu belirtti. Ayrıca Iphone 11 Pro Max modeli ile büyük ekran deneyimi de yaşayabileceksiniz. Iphone 11 Pro modelinin Amerika fiyatı $999 Iphone 11 Pro Max ise $1099 olarak belirtildi. Iphone 11 modeline göre fiyat farkının sunulan özelliklere göre biraz fazla olduğu aşikar.

Apple Trade sayesinde eski apple telefonlarınızı vererek yeni Iphone modellerini satın alabileceksiniz.

Yeni Nesil Oyun Platformu: Apple Arcade

Apple Arcade ile ayda $4.99 vererek özel oyunlar oynayabileceksiniz. Sadece Apple için üretilen oyunların bulunacağı bu platformda Konami ve Capcom gibi oyun konusunda tecrübeli firmaların geliştireceği 100 oyunu istediğiniz Apple platformuna sahip cihazda oynayabileceksiniz.

 

Titanyum kasaya sahip akıllı saat: 5. Nesil Apple Watch

5. Nesil Apple Watch Allways On Display seçeneğine sahip olacak. Ayrıca neredeyse 24 saat boyunca şarj etmeden kullanabileceğiniz yeni nesil Apple watch kullanılan sensörler sayesinde ortama göre parlaklık ayarını otomatik olarak yapabilecek. Bu sayede pil ömrünün daha da uzun olması hedefleniyor. Dahili pusula ve LTE sayesinde herhangi bir cihaza bağlanmadan yön tayinini mümkün kılan Apple Watch yanınızda telefon olmasa dahi acil durum aramalarını yapabilecek. Apple Home desteği sayesinde evinize Apple Watch ile anahtarsız giriş yapabileceksiniz. Ayrıca Apple Home ile diğer destekleyen cihazları da kontrol edebileceksiniz. Artık altın kasa yerine titanyum kasa seçeneğine sahip olan Apple Watch daha dayanıklı hale getirildi. Titanyum kasa haricinde seramik kasa seçeneğine de sahip olan 5. Nesil Apple Watch GPS versiyonu $399, LTE versiyonu $499 satışa sunulacak. Apple Watch 3 fiyatlarını da $199 seviyesine çeken Apple yeni modellerini kullanıcıların beğenisine sundu

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.