Visa kartlar 6 saniyede hacklenebiliyor

73

Newcastle Üniversitesi araştırmacıları hackerların 6 saniye gibi bir sürede Visa kredi kartlarının cvv ve son kullanma tarihi gibi önemli bilgilere erişebildiğini açıkladı. Açıklamada “Distributed Guessing Attack” yani dağınık tahmin saldırısı olarak nitelendirilen bir yöntem ile hackerlar 6 saniyede kart bilgilerine ulaşabiliyor.

Makalede açıklanana göre yapılan saldırı aynı anda bir çok ödeme sayfasında deneme yapıyor. Bu denemeler eş zamanlı yapılıyor ve Visa sistemi bunu anlayamıyor. Visa kartların aksine Mastercard alt yapısını kullanıldığı kredi kartları bu olayı anlayıp yapılan işlemleri durduruyor.

Makale yazarı  Dr. Martin Emms kredi kartlarının güvenliği konusunda endişe duyanlar için şimdilik bu açığın çok kullanılmadığını ancak yine de kredi kartı kullanan kişilerin önlem almasının gerektiğini belirtti

İnternet alışverişinde sanal kart kullanılmasını ve bu kartın limitinin düşük tutulması öneriliyor. Ayrıca işlem bittikten sonra sanal kartı sistemden silmeniz daha iyi olacaktır.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.