Paypal Türkiye’deki faaliyetlerini durduruyor

99

Dünya ödeme yöntemleri üzerinde önemli bir rolü olan Paypal Türkiye’deki faaliyetlerini durduracağını duyurdu. Resmi websitesinde yapılan açıklamaya göre  lisans başvurusunun BDDK tarafından reddi nedeniyle Türkiye faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan Paypal gerekli izinlerin alınması konusunda çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Paypal’ın Türkiye pazarından çekilmesinden dolayı bir çok alışveriş sitesinin olumsuz etkilenecek.  6 Haziran 2016 itibarı ile Paypal üzerinden para gönderimi ve alımı yapılamayacağının belirtildiği açıklamada Paypal hesaplarındaki paranın hangi tarihe kadar çekilebileceği hakkında kesin bilgi yer almıyor.

Ayrıca İyzico ve Payu da BDDK lisansı alma konusunda sorun yaşamakta. Bu iki sistemin ileride ne gibi durumlar ile karşılacağı pazardan çekilmek zorunda kalıp kalmayacakları şimdilik kesin değil. Umarız Paypal başta olmak üzere diğer Elektronik Ödeme sistemleri en kısa zamanda problemlerini çözerek Türkiye pazarına tekrar giriş yaparlar.

Paypal’ın Türkiye faaliyetlerini durdurduğunu duyurduğu ve muhtemel sorularınızın cevaplarını barındıran link : https://www.paypal.com/tr/webapps/mpp/home

Leave A Reply

Your email address will not be published.