iPhone 5 ve iPhone 5S çalan bir yönetici tam 10 yıl hapis cezası aldı.

62

iPhone telefonların ana üreticisi olan Foxconn, inanılması bir güç bir gelişme ile gündeme bomba gibi düştü. Ortaya çıkan bilgiye göre, üst düzey bir Foxconn yönetici iPhone çalmak ve kaçırmak suçları nedeniyle 10 yıllık hapis cezasına çarptırıldı.

16-12/03/foxconn_workers_3.jpg

Foxconn yöneticisi 5700 tane iPhone çaldı!

iPhone’un ana üreticisi olan Foxconn’da yaşanan bu olay teknoloji gündeminde büyük ses getirdi. İsmi açıklanmayan üst düzey bir Foxconn yöneticisi 2013 ve 2014 yılları arasında üretim tesislerinden tam 5700 adet iPhone 5S ve iPhone 5 çaldı.

Üretim tesislerinden çalınan 5700 adet iPhone 5 ve iPhone 5S telefonları, bu yönetici tarafından kara borsa olarak satılmış. İşin ilginç tarafı ise tesislerden kaçıralan iPhone’ların son kullanıcı sürümü olmaması yani bu yönetici tarafından çalınan ve el altından satılan telefonlar test cihazı sınıfındaki modeller.

Yaşanan bu olayların ortaya çıkmasından sonra hakkında dava açılan yöneticinin akıbeti ise belli oldu. Toplamda 1.5 milyon dolar değerinde iPhone çalan üst düzey yöneticinin tam 10 yıl hapis cezasına çarptırıldığı öğrenildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.