BOS BATARYA HAKKINDA

Hakkında

   Teknoloji ve bilgilerle deşarj olan bosbataya.com’u ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yayınladığımız haberleri, makaleleri, incelemeleri, videoları beğeniyor ve destekliyorsanız sevdiklerinizle paylaşarak Bosbatarya’yı yayabilirsiniz.

   Bilgilerimizi, tecrübelerimizi paylaşmak ve farkındalık yaratabilmek adına anlamlandırıcılığı yükseltmek için  fotoğraf, animasyon, çizim vb. araçlar gerektiği durumlarda kullanılacaktır. Sonuçta bilgi paylaştıkça çoğalır. Öte yandan yanlış öğrenilen bir bilgiyi sonradan düzeltmek her zaman daha meşakkatlidir. Bu sebeple, eğer yazılarımızda herhangi bir eksiklik, hata veya yanlışlık olduğunu düşündüğünüz bir yer var ise lütfen iletişim üzerinden bize bildirmeyi unutmayınız. Bildirinin ardından bildiri üzerinde değerlendirme yapılacak olup değerlendirme sonucunda bildirinin doğruluğuna karar verilirse gerekli düzeltmeler yapılacaktır!

Bosbatarya.com ailesi olarak mottomuz:

  • Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.
  • Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.

  • Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.
  • Çalışmaktan; gayret sarfından, bir cezadan, bir sıkıntıdan, bir fenalıktan kaçar gibi kaçınmak, çok kötü ve tedbirsizce bir harekettir.

M.Kemal ATATÜRK

Künye

Yasin CANBAZ / İmtiyaz Sahibi /Elektrik&Elektronik Mühendisi

2017 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Elektrik&Elektronik Mühendislik ana bilim dalından mezun oldu. Gömülü sistem ve Güç Elektroniği alanlarında devre tasarımı yaptı ve üretimini sağladı. Elektrik, Elektronik, Yazılım ve Proje yazımı hakkında eğitmenlik yaptı. SANTEZ, TÜBİTAK, KOSGEB proje yazımlarını gerçekleştirdi. Hobileri arasında davul(bateri) çalmak, tarih/psikoloji/felsefe okumak, resim çizmek ve tiyatroya gitmek bulunmaktadır. İnovasyon mühendislik firmasında Ar-Ge mühendisi ve Proje Mühendisi olarak hâlen çalışmaya devam etmektedir.

 

Yiğit Ali Demir / Baş Editör /Raylı Sistemler Mühendisi

2007 yılından beri aktif olarak web teknolojileri, bilgi güvenliği ve elektronik gibi alanlarda araştırma yapmaktadır. Bilgi güvenliği konusunda birçok eğitime katılmış olup ağ güvenliği, RFID güvenliği, IoT güvenliği gibi konularda çeşitli çalışmalarda bulunmaktadır. Raspberry Pi, Arduino gibi teknolojiler ile projeler geliştirmektedir. Hobileri arasında piyano ve org çalmak, algı yönetimi-istihbarat gibi çeşitli konular bulunmaktadır.

 

İbrahim Aydın / Yazar / Elektrik&Elektronik Mühendisi

   2017 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendislik Fakültesinden mezun okudu. Elektrik,elektronik ve yazılım içeren bir satış makinesinin devre tasarımını ve üretimini gerçekleştirdi. Mc Sistem firmasında sistem mühendisi olarak hâlen çalışmaya devam etmektedir. Hobileri arasında bağlama çalmak, kick boks ve tiyatro bulunmaktadır.