Asus Tinkerboard 2 ve 2S özellikleri belli oldu!

6.514

Mini bilgisayar piyasasında Raspberry Pi alternatifi cihazlar giderek artıyor. Asus Tinkerboard 2 ve 2S özellikleri Clubic adlı web sitesinde açıklandı.

Asus Tinkerboard 2 ve 2S özellikleri belli oldu

IoT (Nesnelerin interneti) projelerinde sıkça karşımıza çıkan mini bilgisayarlar günümüz teknolojisi sayesinde günlük kullanım için de uygun hale geldi. Birçok kişi tarafından açık kaynaklı projelerde kullanılan cihazlar, masaüstü bilgisayarları aratmayacak kadar iyi performans gösteriyor. Raspberry Pi veya Asus Tinkerboard cihazları medya oynatıcı olarak kullanabilir, rutin ofis işlerinizi halledebilirsiniz.

Asus Tinkerboard 2 ve 2S özellikleri belli oldu

Her iki model de gücünü Rockchip RK3399 işlemci ve ARM Mali-T860 MP4 grafik arabiriminden alıyor. 2 adet 2 GHz ARM Cortex-A72 ve 4 adet 1.5 GHz ARM Cortex-A53 çip ile gelen cihazlar, 1. nesil Tinkerboard serisine göre performans konusunda ciddi iyileştirmeye sahip. Yeni modeller, çift kanallı 2 GB ve 4 GB LPDDR4 RAM seçenekleri ile satışa sunulacak.

Tinkerboard ve Tinkerboard S modellerinde USB güç girişi ile karşımıza çıkan Asus, yeni modellerde 12 ile 19 V arasındaki gerilimleri destekleyen güç girişi tercih etmiş. Tinkerboard 2S modelinde baz modelden farklı olarak 16GB eMMC dahili depolama birimi yer alıyor. 1 adet HDMI 2.0 , 1 adet Type-C ve 22 pin MIPI DSI olmak üzere 3 görüntü portu bulunan modellerden 4K/60Hz görüntü çıkışı alınabiliyor.

TinkerOS adı verilen Debian 9 tabanlı işletim sistemi ile gelen modellere Kodi, Flint OS, Android, HiFiBerry gibi sistemler de kurulabiliyor. Cihazların çıkış tarihi ve fiyat bilgisi henüz bilinmiyor.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More