AramaMotoru 4. SEO Eğitimi Gerçekleşti

105

İmza İnternet Teknolojileri bünyesinde bulunan aramamotoru.com bu sene Teknoloji bloggerlarına bedava SEO eğitimi verdi. Boş Batarya ekibi üyemizin de katılmış olduğu SEO eğitimi 2 gün boyunca eğlence doluydu.

Arama motorları nasıl çalışır?
SEO nedir ve neden gereklidir?
SEO’nun temelleri
Kelime analizi nedir? Nasıl yapılır?
Site içi linkleme nedir? Site link ağacı nasıl oluşturulur?
Site haritası nedir? Nasıl oluşturulur?
Domain ve SEO
SEO Araçları ve Servisleri
Backlink nedir?
Nasıl backlink elde edilir?
SEO için içerik nasıl üretilir?
Site hızının SEO’ya etkisi nedir? Nasıl sitemizi hızlandırabiliriz.
Sıkça yapılan hatalar nedir? Nasıl çözeriz?
Schema (microdatalar)
Site analizi için araçlar nelerdir? Siteyi nasıl analiz ederiz?

Ana başlıklarının işlendiği eğitime bir çok teknoloji bloggerı katıldı. aramamotoru.com un etkinliği olan seo kursuna katılmanın isabetli bir hamle olduğu en başından belliydi. Etkinlik Koç Üniversitesi Kuluçka Nerkezinde güzel, sıcak, samimi bir ortamda başladı. Ne ne değildir, nasıl olmalı gibi en başta temel kavramların üzerinden geçerek bilgimizi
pekiştirdik.

Eğitimler arası molalar biraz uzun sürdü. Hasan Bey süreleri uzun tutmalarının sebebi tanışmamız için olduğunu söyledi. Gerçekten de molalarda alanlarında çok farklı insanlarla tanışma fırsatı bulduk. Belkide ileride birlikte çalışacağımız insanlar vardı ve bu oldukça keyifliydi. Bir çok güzel insan tanımama ve güzel sohbetler gerçekleştirmeme vesile oldu. Gerek Hasan Bey gerekse diğer arkadaşlardan tavsiyeler ve öneriler alarak kendimi nasıl geliştireceğim konusunda rota çizdim.

Eğitimin ilerleyen zamanlarda git gide seonun derinliklerine girdik. Örnek projeler ve sonrasında google araçlarını vs nasıl kullanacağımızı ayrıntılı gördük. Oldukça dolgun ve yararlı bilgiler edindiğimiz sunumlarda çok güzel zaman geçirdik. Harika bir 2 gün için sponsorlara, eğitimi gerçekleştiren imza.com – aramamotoru.com ekibine, Furkan Oymak kardeşime ve diğer kursiyer arkadaşlarımıza Boş Batarya ekibi adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Leave A Reply

Your email address will not be published.